09 11 2010

GEMLİK ZİRAAT ODASI BAŞKANI

GEMLİK ZİRAAT ODASI BAŞKANI |  görsel 1

 

Gemlik Ziraat Odası basın açıklaması yaptı GEMLİK ZİRAAT ODASI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Başkan Çelik açıklamasında "Zeytin üreticilerine yazık oluyor" ibaresini kullandı....

2010-11-08 - 22:16

 
 

Gemlik Ziraat Odası Başkanı Ali Çelik, yaptığı yazılı basın açıklaması ile zeytin sezonunda dışarıdan çok sayıda kişinin Gemlik’e zeytin getirerek satışını yaptığını” öne sürdü. Çelik açıklamasında “Yağışlar nedeniyle çok az olan zeytin rekoltesi fiyat yüzünden üreticinin yüzünü kısmen de olsa güldürmüştür. Ancak Üreticilerin ürünleri biraz para edince açık gözler Bandırma, Erdek, Osmaneli, Akhisar’dan çiğ zeytin getirip küçük halde satmaya başlayınca üretici fiyatları kiloda 1 TL ile 1,5 TL arasında düşme oluşturmuştur” dedi.

Ali Çelik, “Bayram üstü evine kurbanlık, çocuklarına giyim kuşam alacak üreticilerin alın terlerini çalan bu simsarlara Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf  Sanatkarlar Odası, Küçük Hal Kooperatifi, Gemlik Belediyesi ve zeytin üreticileri hep beraber karşı çıkmalıyız. Günlük hesaplar peşinde koşanlar geleceğe bir şey bırakamazlar” şeklinde konuştu.

Gemlik Ziraat Odası Başkanı Ali Çelik,  “Dünyaca ünlü olan zeytinimize sahip çıkamaz üreticilerimizi yalnız bırakır isek yarınlarda bu kaliteli ürünün maliyetinin yüksekliği nedeniyle üreticimiz bu mahsulü üretemez bu kaliteli üründe piyasada bulunamaz.

Gemlik halkı olarak gelecek seneler için ilçe genelinde oluşturulacak olan kamuoyu baskısı ile toplanarak dışarıdan gelen zeytinin Gemlik’te satılmaması, Tüccar tarafından dışarıdan alınan zeytinlerin Gemlik zeytini diye ambalajlanıp satılmasına karşı çıkıp bir karar vermek mecburiyetindeyiz. Aksi takdirde üreticilerin alın terlerini çalanlara karşı Gemlik zeytin üreticilerinin tavrı sert olacaktır” dedi.

Kaynak: Haber16.Com Haber Merkezi


 

17
0
0
Yorum Yaz